Yokogawa Industry Blog

İyi veri iyi para demek mi?

yüksek #veri kalitesi bir maliyet faktörü değildir. Aslında kaliteli verinin sağlanması için harcanan maliyetleri karşılayan bir değeri temsil eder. Bu yüzden, iyi bir #veri kalitesine yatırım yapmaya değer. Çünkü endüstriyel otonomiye giden yolda bu hayati önem taşıyacaktır.

Read More

Akıllı üretim: Sınırlar ortadan kalkıyor – gereklilikler kalıyor

Uç Bilişim (Edge) Sistemler üzerinden açık mimariye geçişler, proses #endüstrisindeki şirketlere #üretim ve operasyonel süreçlerini optimize etme fırsatları sunuyor. Aynı zamanda mevcut sistemler ve verilerin değerinin ortaya çıkartılması ve geliştirilmesi için de çok iyi fırsatlar veriyor. Endüstriyel bulut mimarisi, tesis ve operasyonel süreçlerini değer zincirleriyle uyumlu hale getirerek mevcut ve gelecekteki sistemlerin etkileşimini yansıtıyor. Geleneksel yöntemlerin aksine, #DX mimarisi pazar ihtiyaçları ve müşteri deneyimlerinden başlar. Daha sonrasında ise uygulamalar ve operasyonel süreçlerden, donanım ve #verilere kadar uzanır.
#dijitaldönüşüm #prosesendüstri

Read More

Proses endüstrisinde simbiyotik otonomi

Sadece endüstriyel otomasyondan endüstriyel otonomiye giden yolu başlatıp takip edersek bu hedefe gerçekten yaklaşma şansımız olabilir. #proses endüstrisinde dijital dönüşüm hakkında daha fazla konu içeren bloğumuzda bize katılın.

Read More

Devlet içinde bir şehir mi? Proses tesisi

Antik Yunan halkı Automatia (“kendiliğinden gelen”) adlı tanrıçaya tapardı. Ayrıca o dönemde Yunanlar bağımsız birimler halinde yaşamak üzere “Autonomia” iddiasıyla şehir devletleri (polis) oluşturmuşlardı. Bugün endüstriyel #otomasyondan #endüstriyelotonomiye uzanan yolculukta, eski zamanlarda insanların sahip olduğu bir anlayışı kullanıyoruz. Ancak soru şu: Günümüz #proses #tesisi bağımsız bir şehir devletine mi dönüşecek?

Read More

Azimle* otonomiye doğru

BLOG Yapay zeka, makine öğrenimi, bilgi alma ve hatta veri madenciliği – bunların hepsi proses endüstrisindeki otonom sistemlerle bağlantılı olarak ortaya çıkan moda sözcüklerdir. Proses endüstrisindeki gelecek ve dolayısıyla otomasyonun ötesindeki pratikte bir sonraki adım otonom sistemler mi? Daha önceki yazımda, otomasyonda endüstriyel otonom sistemlere doğru ilerleyen bir değişimin başlangıcını gördüğümü yazmıştım. Ama bu dönüşümün gerçekten gerçekleşeceğinden nasıl bu kadar eminiz?

Read More

Proses endüstrisinde dijital dönüşümü gerçekleştirin

Endüstri 4.0 olarak adlandırılan dijital dönüşüm on yıldır konuşuluyor. O zamanlar kapsamlı dijitalleşme için bir gelecek projesi olarak başlayan şey, şimdi toplum genelinde bir dönüşüm olarak gerçekleşiyor ve aynı zamanda endüstride kendini kuruyor. Özellikle son on iki ay, bu yönde bir başka büyük itici güç sağladı. Pandemi, şirketlerin dijital iletişim stratejisini dünya çapında ortalama altı yıl hızlandırdı. Dijital dönüşüm, hızla değişen pazarlar ve #teknolojiler dünyasına uyum sağlamak ve gelişmek için tüm iş alanlarında fırsatlar sunuyor. Dijital teknolojilerin sürekli gelişimi, araştırma ve geliştirmede yeni fırsatların yanı sıra #mühendislik, pazarlama, satış ve #hizmetler, #lojistik ve değer zincirlerine kadar yeni fırsatlar sunuyor.

Read More