Yokogawa Industry Blog

Azimle* otonomiye doğru

BLOG Yapay zeka, makine öğrenimi, bilgi alma ve hatta veri madenciliği – bunların hepsi proses endüstrisindeki otonom sistemlerle bağlantılı olarak ortaya çıkan moda sözcüklerdir. Proses endüstrisindeki gelecek ve dolayısıyla otomasyonun ötesindeki pratikte bir sonraki adım otonom sistemler mi? Daha önceki yazımda, otomasyonda endüstriyel otonom sistemlere doğru ilerleyen bir değişimin başlangıcını gördüğümü yazmıştım. Ama bu dönüşümün gerçekten gerçekleşeceğinden nasıl bu kadar eminiz?

Read More

Proses endüstrisinde dijital dönüşümü gerçekleştirin

Endüstri 4.0 olarak adlandırılan dijital dönüşüm on yıldır konuşuluyor. O zamanlar kapsamlı dijitalleşme için bir gelecek projesi olarak başlayan şey, şimdi toplum genelinde bir dönüşüm olarak gerçekleşiyor ve aynı zamanda endüstride kendini kuruyor. Özellikle son on iki ay, bu yönde bir başka büyük itici güç sağladı. Pandemi, şirketlerin dijital iletişim stratejisini dünya çapında ortalama altı yıl hızlandırdı. Dijital dönüşüm, hızla değişen pazarlar ve #teknolojiler dünyasına uyum sağlamak ve gelişmek için tüm iş alanlarında fırsatlar sunuyor. Dijital teknolojilerin sürekli gelişimi, araştırma ve geliştirmede yeni fırsatların yanı sıra #mühendislik, pazarlama, satış ve #hizmetler, #lojistik ve değer zincirlerine kadar yeni fırsatlar sunuyor.

Read More

Yokogawa OpreX Çevre İzleme (Takip) Sistemi

Yokogawa tarafından piyasaya sürülen İlaç ve Tıbbi Cihaz Endüstrilerine Yönelik, endüstriyel yönetmeliklerle uyumlu Oprex Çevre İzmele (Takip) sistemimiz ile ilgili detaylı bilgi için makalemizi okuyabilirsiniz.

Read More

Risk Değerlendirmesi: OT ortamını güvence altına almaya yönelik ilk adım

Risk tabanlı Yokogawa siber güvenlik yönetimi ile ilgili daha detaylı bilgi için makalemizi okuyabilirsiniz.

Read More

Enerji ve Emisyon Yönetimine Yönelik Gerçek Zamanlı, Modele Dayalı Dijital İkiz

Enerji haritası, enerji maliyetlerinin geniş bir aralıkta dalgalanmalar göstermesi ve Sera Gazları (GHG’ler) emisyonlarının azaltılmasına yönelik endişelerin dünya çapında ciddi bir şekilde taraf bulması ile yeniden şekillenmektedir. Kömür ve nükleer gibi geleneksel enerji kaynaklarının önemi zamanla azalırken, doğal gaz ve yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanan tedarikler istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Enerjinin maliyet ve emisyonlar üzerinde oynadığı rolün farkında olan üreticiler, sürekli olarak bunları azaltmanın yollarını aramaktadırlar.

Read More